Straszny Dwór. Projekt i wykonanie części atrakcji

Pałac Strachów to podstawowe wyposażenie każdego parku rozrywki.  Choć imprezy Halloweenowe zyskują na popularności każdego roku, to dreszczyk emocji jest pożądany wśród klientów parków rozrywki każdego dnia. Park rozrywki Rabkoland zaproponował nam uczestnictwo w projekcie unowocześnienia swojego obiektu.
Stary pałac strachów charakteryzował się generalnie małą ilością „akcji” w środku, w związku z czym wózki przejeżdżające przez niego miały za zadanie pokonać trasę jak najszybciej, aby poprzez dużą ilość zakrętów i wyjazdów na zewnątrz generalnie nie wiele można było zobaczyć w środku. Do dyspozycji dostaliśmy określoną trasę i przewidziany na inwestycję budżet. Park okazało się chował również na zapleczach dużo ruchomych figur, które należało wkomponować w przejażdżkę.
Instalację rozpoczęliśmy od wymiany całego okablowania w pałacu strachów. Stara instalacja, nie nadawała się na montaż czujników ruchu, oświetlanie i udźwiękowienia, które zaplanowaliśmy. Postanowiliśmy nazwać atrakcję i podzielić ją na strefy. I tak straszny dwór to teraz przejażdżka przez nawiedzony dom, w którym pewna rodzina prowadziła bardzo ciekawe eksperymenty na gościach, którzy trafili do niej specjalnie lub przypadkiem. Mamy więc tu przejazd przez makabryczną ucztę, pokój dziecięcy, kryptę, laboratorium podczas której to podróży czeka nas wiele zaskakujących zwrotów akcji.
Jednym z najtrudniejszych momentów całej instalacji było przerobienie wózków, tak aby poruszały się wolniej tzn. dostosowane do nowego wyposażenia pałacu.
I to się udało, a pałac do dziś straszy swoich klientów.
Efekty specjalne w atrakcjach turystycznych są też idealnym uzupełnienie, statycznej instalacji typu dinozaury, owady giganty czy inne rzeźby ze styropianu.

Next project