Tajemniczy Las- koncepcja tematycznego parku rozrywki

Zgłosił się do nas inwestor, który poszukiwał pomysłu na zagospodarowanie 15 hektarów lasu - dosłownie pośrodku niczego. Na korzyść lokalizacji przemawiały bardzo dobrej jakości drogi dojazdowe i usytuowanie w odległości 1,5 godziny jazdy od dużej aglomeracji miejskiej.

Zawsze w takiej sytuacji przed podjęciem decyzji o zrobieniu planu czy rozpoczęciu budowy, analizujemy sytuację, z którą przyjdzie zmierzyć się inwestorowi w przyszłości.
Po ustaleniu priorytetów i przeprowadzeniu feasability study, zaproponowaliśmy inwestorowi kilka rozwiązań.
Zdecydowanie odciągając go od koncepcji budowy parku z dinozaurami, która wydawała się naturalną do zagospodarowania przestrzeni leśnej.
Szczególnie, że w okolicy znajdował się już park dinozaurów, a także kilka innych obiektów oferujących spędzenie wolnego czasu dla rodzin w weekendy.
Ważne były dla nas wskazówki inwestora, który jasno określił jakim dysponuje budżetem oraz jakim obiektem nie ma stać się jego las.
Z drugiej strony pomysł budowania parku rozrywki na terenach nie położonych przy traktach lub w bezpośrednim sąsiedztwie dużej aglomeracji wymaga zastosowania innowacyjnych rozwiązań.

Obecnie trwa pisanie business planu dla parku rozrywki, aby łatwiej dało się uzyskać kredyt lub dofinansowanie.
Pisaliśmy już takie projekty wcześniej i mamy za sobą już przyznane kredyty. Także w tej dziedzinie również dysponujemy doświadczeniem.
Wielu inwestorów, którzy decydują się na pracę w branży parków rozrywki, posiada swoje zaplecze budowlane, czy wykonawców, z którymi lubi współpracować. Okazuje się, że największym wyzwaniem bywa skoordynowanie ekip i nadzór nad wykonywaną przez nich praca.
Dlatego też podejmiemy się rozrysowania całego masterplanu parku rozrywki, który będzie łatwy do odczytania przez kolejne osoby uczestniczące w skomplikowanym procesie budowy.
Możemy też pełnić funkcje nadzorcze nad kolejnymi etapami inwestycji. Park rozrywki możemy stworzyć pod klucz, tak że nie inwestor nie będzie musiał rezygnować ze swoich codziennych zajęć i poświęcać swój czas na zarządzenia projektem parku rozrywki.

Next project