Cyrk Wielki – koncepcja i wykonanie atrakcji tematycznej do parku rozrywki

Pod koniec 2011 roku zgłosił się do nas park rozrywki Rabkoland Niewiele osób zdaje sobie sprawę, ale jest to pierwszy będący prywatną własnością park rozrywki w Polsce. Tym bardziej miło nam było służyć doświadczeniem, dla kogoś kto w branży rozrywki działa już tyle lat.
Średnio raz na dekadę park dokonuje lekkiego retuszu koncepcji swojej działalności. Od kilku lat w Rabkolandzie sporo inwestowano w figury ruchome. Postanowiono też w końcu stworzyć atrakcję typu „dark ride”, czyli taką gdzie widzowie wsiadają do wózka/samochodziku i przejeżdżają przez specjalne skomponowane sceny, wśród ruchomych figur, dekoracji, światła i dźwięku. Wymaganiem było, aby z atrakcji mogły korzystać całe rodziny.
To klasyczna atrakcja tematyczna, dostosowana pod konkretną grupę wiekową i wymagania klienta.

Postanowiliśmy zaproponować stworzenie atrakcji tematycznej, która szczególnie spodoba się dzieciom do lat 8.
Na tematykę wybraliśmy Cyrk. Wiedzieliśmy, że cyrk jest motywem ulubionym przez wiele dzieci, dodatkowo w naszej wersji zwierzęta w nim występujące to animatroniczne figury ruchome, także zadowoleni powinni być też ekolodzy zwierzęcy.

Zaprojektowaliśmy 12 scen, w których umieściliśmy tematycznie figury. W cyrku znajdują się więc m.in.: orkiestra, akrobaci, klatka z lwem, „kotowate”czy foki. Każda ze scen posiada swoje odrębne dźwięki i światło, które zsynchronizowaliśmy tak, aby działały w momencie nadjechania wózka.
Całości towarzyszy cyrkowa piosenka, a wjazd na areny odbywa się  dzięki pneumatycznie otwieranym drzwiom. Wymyśliliśmy również koncepcję umiejscowienia atrakcji w cyrkowym namiocie, jednak ze względu na ograniczenia lokalizacyjne, takim który nie potrzebuje odciągów - czyli to miejsce zaoszczędza.
Z dostępnych na rynku rozwiązań nie udało nam się znaleźć odpowiedniego pojazdu, w którym mogłyby poruszać się całe rodziny. Od czego mamy swoją rzeźbiarnię! Stworzyliśmy model wózka, zbudowaliśmy podwozia, a także dołączyliśmy silnik, który to zestaw jest ciągnięty na własnej konstrukcji torze. Cyrk dziś jest jedną z najbardziej popularnych atrakcji w parku.

Next project