Koncepcja, projekt i wykonanie – Dom do góry nogami

W 2009 roku jeden z naszych klientów poszukiwał atrakcji, która mogłaby przyciągać turystów odwiedzających jeden z nadmorskich kurortów. W związku ze ściśle określonym budżetem, limitowaną ilością miejsca, a także stricte sezonowym charakterem działalności musieliśmy działać szybko. Był to typowy projekt obiektu komercyjnego w branży turystycznej.

Zaproponowaliśmy budowę Domu do góry nogami. Od momentu rozpoczęcia prac nad projektem, przygotowaniem planów architektonicznych do wybudowania i postawienia domu na działce klienta minęło 4,5 miesiąca! Jak to możliwe?
Kluczem inwestycji było stworzenie obiektu, który nie byłby na stale związany z gruntem, a także łatwo dało się go przenieść, jeśli zaszłaby taka potrzeba.
Udało się. Dom jest użytkowany w docelowym miejscu turystycznym do dziś.

Od tego czasu zbudowaliśmy już kilka domów. Projekt uległ głębokiej ewolucji, tak że teraz możemy zaproponować zarówno większe konstrukcje jak i w pełni wyposażone domy m.in. w kilka rodzajów schodów, garaż, samochód, inny rodzaj otynkowania czy poprostu dopasowany tak jakie wymagania ma inwestor. Wejście z na dole i wyjście u góry. Dla nas to nie problem, wiemy jak ważna jest przepustowość.

To przykład atrakcji turystycznej, którą wymyśliliśmy jakoby od nowa. Poprawiając schematy, które istnieją na rynku.

Poniżej prezentujemy zdjęcia odwróconych domów, które do tej pory wykonaliśmy.

Next project